Jonavos kultūros centras - Eugenijaus Lugovojaus grafikos darbų paroda

Renginio detalės

Meno galerija
Renginio pradžia:
2017-10-18
Renginio pabaiga:
2017-10-27
Eugenijaus Lugovojaus grafikos darbų paroda

Spalio 10-27 d. Kultūros centro meno galerijoje  eksponuojama jonaviečio grafiko Eugenijaus Lugovojaus grafikos darbų paroda „Paslaptingos moterys antikos griuvėsiuose".

 

EUGENIJUS LUGOVOJUS

PASLAPTINGOS MOTERYS ANTIKOS GRIUVĖSIUOSE

Gimiau Jonavoje, 1969 m. Mokiausi Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume. 1989 m. įstojau į Vilniaus dailės akademiją, grafikos specialybę. Akademiją baigiau 1995 m. Nuo 1994 m. dalyvavau parodose. Esu surengęs personalines parodas Kėdainiuose, Jonavoje, Kaune bei kituose miestuose. Taip pat esu dalyvavęs tarptautinėse parodose Austrijoje (Lince), Rusijoje (Sankt Peterburge) ir kitur. Mano darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, Azerbaidžano, Egipto, Irano, Turkijos, JAV, Japonijos, Australijos kolekcijose. Savo darbuose noriu surasti dialogą su žiūrovu. Visuomenės bei asmenybės būtį istorine ir šiuolaikine, filosofine, teologine, mitologine prasme. Savo darbuose iškeltas gyvenimo ir laiko problemas stengiuosi spręsti ramiai, be ekspresyvumo ir primityvumo. Kaip meninę rūšį pasirinkau grafiką – oforto, sausos adatos techniką. Juodos ir baltos spalvos priešpriešą sujungiu į vieną tekstūrą, kuri įgauna erdvę, apimtį, piešinį.

„E. Lugovojus savo piešiniuose mėgsta megzti dialogą su žiūrovu. „Man rūpi savotiškos opozicijos: harmonija ir disharmonija, realybė ir fikcija, juoda ir balta“, – atviravo E. Lugovojus. Jo darbuose dominuoja Kauno ir Vilniaus architektūra, antikiniai siužetai ar moters įvaizdis. Autoriui svarbu žiūrovui perteikti savo išgyvenimus, emocines būsenas. Ne vienas kritikas pastebėjo, kad šio grafiko darbuose pastebimas mįslingumas, pirmoje vietoje atsiduria įvaizdis ir jo įtampa, perteikianti tylą, o laiką ir erdvę identifikuoti gana sunku.
Oforto ir sausos adatos technika kuriami personažai įprasmina menininko vidinį pasaulį. E. Lugovojus atidus detalėms: jo darbuose negalima nepastebėti tamsių moterų akių ar ašarų. „Tokie simboliai parodo buvusius išgyvenimus. Eugenijus Lugovojus kuria magišką meninį pasaulį, kurį pažinti turime galimybę ir mes“, – sakė parodos iniciatorė, Kultūros centro dailininkė Rima Stadalnykienė.“

Filosofine ramybe alsuojanti paroda. Kėdainių mugė. 2017 02 12