Jonavos kultūros centras
Laisvos vietos
ŠOKIŲ VAKARAS VYRESNIOJO AMŽIAUS ŽMONĖMSLapkričio 26, 2017  16:00
Mažoji salė

Organizatoriai - „Jonavos Bočiai“.

Vakaras - susitikimas „LIETUVOS VARDO AMBASADORIAI“Lapkričio 28, 2017  18:00
Mažoji salė

Pokalbis, skirtas Lietuvos 100 - čiui. Dalyvauja Jūratė ir Česlovas Norvaišos.

Renginys nemokamas.

Edukacinė programa „PADĖK MAN PADARYTI PAČIAM MONTESSORI METODU“Lapkričio 29, 2017  10:00
Meno galerija

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kviečia į edukacinę programą
„Padėk man padaryti pačiam"

„Vaikas yra tolygi sociali būtybė kaip ir suaugėlis. Tik juodu turi skirtingus gyvenimo tikslus: suaugėlis kuria ir tobulina išorinio gyvenimo sąlygas, o vaikas kuria ir tobulina patį žmogų." – tai pedagogės Marijos Montessori (1870–1952), ugdymo Lietuvoje pradininkės, Marijos Kuraitytės-Varnienės (1886–1982), mintys vaikų auklėjimo tema.
M. Varnienė atkakliai dirbo ne tik taikydama šį metodą pačios 1928 m.įkurtame darželyje ,,Vaikų nameliai" Kaune, bet ir populiarino jį, organizuodama M. Montessori metodo mokymo priemonių parodas, vedė kursus darželių vedėjoms.
Ištikimi ir nepakeičiami M. Varnienės talkininkai buvo jos vyras dailininkas Adomas Varnas ir idėjų bendramintė Domicelė Petrutytė. D. Petrutytėpopuliarino M. Montessori metodą skaitydama paskaitėles per radiją, o A. Varnas – versdamas iš italų ir prancūzų kalbų M. Montessori straipsnius, kurie buvo spausdinami žurnaluose „Naujoji Romuva", „Židinys" ir kt.
Antrojo pasaulinio karo metu ši entuziastų trijulė pasitraukė į Vakarus ir tęsė pradėtus darbus – atkūrė prarastas montesorines priemones ir atidarė ,,Vaikų namelius" išeivijoje (Vokietijoje, JAV).
M. Varnienė – pirmoji Lietuvos montesorininkė – puikiai suvokė šio metodo svarbą. Augančio žmogaus gyvenimui būtina tinkamai paruošta, graži, vaiko poreikius atitinkanti saugi aplinka, kurioje jis turi daugiau galimybių ugdyti savarankiškumą, kur nėra baudžiama ir reikalaujama. Drausmė atsiranda iš malonaus darbo, o suaugusiojo uždavinys yra antraeilis – būti išmintingu vaiko padėjėju. Naudodamas specialiai paruoštas priemones, vaikas auklėja pats save pagal įgimtas galimybes ir temperamentą, taip tapdamas savo individualios asmenybės kūrėju.
Siekdamas panaudoti Marijos ir Adomo Varnų sukauptą patirtį ugdant laisvą ir kūrybišką asmenybę bei atskleidžiant neapsakomai turtingą jos dvasinį pasaulį, Lietuvos švietimo istorijos muziejus parengė unikalią edukacinę programą „Padėk man padaryti pačiam". Edukacinės programos metodiniu pagrindu pasirinkta M. Montessori mokymo sistema yra nuostabiai technologiška, apgalvota, tikslinga ir apima ne tik intelektualių, bet ir dvasinių sugebėjimų vystymą.
Tai keliaujanti edukacinė programa, kuri vyks specialiai vaikų darbui paruoštoje mokymo erdvėje, kur vaikų neribos laikas ir nesikiš suaugusieji. Programa skirta visiems norintiems: darželinukams ir pradinukams, gimnazistams ir studentams, mokytojams ir tėvams.
Pagrindinis šios edukacinės programos tikslas – kūrybingos, laisvos ir savarankiškos asmenybės ugdymas. Taip pat šia programa siekiame supažindinti tėvelius ir mokytojus su M. Montessori ir M. Varnienės vaikų auklėjimo idėja, įtraukti suaugusiuosius į vaikams įdomią veiklą bei parodyti, kad vaikai nepanašūs į suaugusius. Jie – kitokie.

Projektą „Padėk man padaryti pačiam" remia Lietuvos kultūros taryba.

Irma Gūžienė
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus komunikacijos koordinatorė

Registracija vyksta el. paštu galerija@jkc.lt.

Renginys nemokamas.

Fotografijų paroda „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu“Lapkričio 2, 2017
Meno galerija

Paroda „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu"

Lietuvos švietimo istorijos muziejus (Vytauto pr. 52, Kaunas) kviečia apžiūrėti kilnojamąją parodą „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu" iš ciklo „Paskutinis skambutis" (1975-1987), eksponuojamą Jonavos kultūros centro meno galerijoje.

Parodoje „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu" lankytojams pristatomos unikalios, jau istorijos liudytojais tapusios, fotomenininko Vaclovo Strauko (1923–2017) ciklo „Paskutinis skambutis" fotografijos iš muziejaus rinkinių, iliustruojančios XX a. 8-9 dešimtmečių mokyklos kasdieninį gyvenimą, šventes ir tradicijas. Fotografijomis siekiama nukelti žiūrovą į tą laikmetį ir tuo pačiu supažindinti su mažiau žinomais ir rečiau eksponuojamais vieno žymiausių fotomenininkų, kurį laiką dirbusio mokytoju, meninės fotografijos darbais. Papasakoti mokytojo akimis „užfiksuotą" mokinių mokykloje nueitą kelią: pradžią (Rugsėjo pirmoji, pirma klasė), kasdienybę (pertraukos, laisvalaikis), brandą (egzaminai) ir atsisveikinimą (paskutinis skambutis, išleistuvės)...
Vaclovo Strauko mokyklos tematika sukurtos meninės fotografijos įdomios ne tik fotomeno žinovams, bet savita nuotaika, forma ir siužetu patraukia kiekvieno žiūrovo dėmesį. Už savo darbus ir indėlį į Lietuvos fotografijos meną V. Straukas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu (1999 m.), Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2008 m.), pelnė daugelį kitų apdovanojimų.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Parodą parengė Lietuvos švietimo istorijos muziejaus rinkinių saugotoja Vilma Valiukonienė, projektų vadovė Rasa Vaikutytė, apipavidalino muziejaus dizainerė Raminta Ardzevičienė.

Vilma Valiukonienė
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus rinkinių saugotoja

LOTYNŲ AMERIKOS IR KLASIKINIŲ ŠOKIŲ VAKARASGruodžio 1, 2017  18:00
Mažoji salė

Išmoksite bei pamilsite Lotynų Amerikos ir klasikinius šokius.

Prieš atvykdami į šokių vakarą, būtinai pasitikslinkite ar renginys neatšauktas, ar nepakeista užsiėmimo vieta dėl kitų Jonavos kultūros centrų vykstančių renginių. Informacija skelbiama Kultūros centro Facebook paskyroje arba www.jkc.lt.

Renginys nemokamas.

DARIAUS ŽVIRBLIO koncertasGruodžio 2, 2017  16:00
Mažoji salė

D. Žvirblis su grupe „ATIKA“ savo laiku įrašęs populiariosios muzikos klasika tapusius kūrinius „Tu Esi (Ir Šito Gana)“, „Ilsėkis Ramybėj“, „Tebūnie, Kas Buvo“, šįkart D. Žvirblis kviečia pasinerti į nepakartojamą žodžio ir melodijos magiją.


Bilieto kaina 4 Eur.

Svarbi informacija! Šiuo metu bilietų rezervacija nevykdoma – bilietus galite įsigyti Jonavos kultūros centro Kasoje.

 

Koncertas-terapija „MAUDYNĖS GONGE“Gruodžio 5, 2017  19:00
Meno galerija

Garso „vonia" – tai patalpa kurioje vyksta garsų misterija.
Ir visi esantys gongo „vonioje" yra saugiai vedami garso keliu Irmidos ir Manto Petrulių. Susitikę vėl, skleidžiantys meilę, šviesą, gėrį... Šeimoje auga trys ypatingi vaikai.

Kiekvienas grojantis gongu vedlys, skleidžia savo energiją. Per mus tekanti energija, gongo garsas, vibracija ir terapija Jus išvalys nuo neigiamų emocijų, ir paleisite tą tūnantį drakoną gyvenantį kiekvieno mūsų viduje, paleisite baimę, nerimą, stresą ir prieš Jus atsivers šviesa, šviesa kuri yra kiekvieno iš mūsų širdyje.

Taip pat Irmida Petrulė veda individualius asmeninius susitikimus, terapijas. Atveriami energetinių centrų blokai, tai suteikia harmonijos mūsų kūnams. Terapija užbaigiama „gydomuoju garso masažu".

Grupinės terapijos meditacija „MAUDYNĖS GONGE" yra labai senovinė technika, visa garso vonia, sukurianti nuostabų jausmą visuose mūsų kūnuose. Gongo garso ir Tibeto dubenų, koshi varpelių , dambrelių, fleitos, perkusijų garso signalai siunčia signalus į mūsų visus kūnus, fizinį, emocinį, dvasinį...

„MAUDYNĖS GONGE" Jus nuplaus Gongo ir kitų instrumentų garsų bangomis. Nėra vandens, ir jums nereikia nusiimti jokių drabužių, jūs tiesiog atsigulkite ant kilimėlio, šiltai apsiklojate pledu ir atsipalaiduokite. Ir apie 1 valandą esate apsupti gyvais garsais. Būtent čia ir išgirsite unikalią garso ir jausmų patirtį „klausausi savo kūno".

Atkuriamas energijos balansas, išvalomas Jūsų kūnas ir siela ir suteikiama angelų apsauga.
Jei manysime, kad garsas yra vibracija, ir ji daro įtaką kiekvienai dalelei, tuomet suprantame, kad garsas girdimas ne tik per ausis, bet ir per visas mūsų kūno ląsteles.

Šios gongo „vonios" tinkamos nuo kūdykio įsčiuose iki vėlyvos senatvės .... amžiaus ribos nėra. Joje gali dalyvauti visi.

Informacija tel. +370 614 44495

Bilieto kaina suaugusiems - 10 Eur, vaikams - 8 Eur.

Svarbi informacija! Šiuo metu bilietų rezervacija nevykdoma – bilietus galite įsigyti Jonavos kultūros centro Kasoje.

A. Giniočio ir teatro ,„Atviras ratas“ koncertas „Penki pirštai - kumštis!“Gruodžio 7, 2017  18:00
Didžioji salė


Aido Giniočio ir „Atviro rato“ aktorių grupės „Penki pirštai“ koncertinė programa „Kumštis“
Režisierius ir aktorius Aidas Giniotis – visiems gerai pažįstamas tekstų bei dainų kūrėjas, kartu su teatro „ATVIRAS RATAS“ aktoriais Ieva, Judita, Jonu ir Giedriumi, pristato savo autorinių dainų koncertą.
Atvirai ir nuoširdžiai, šmaikščiai ir betarpiškai skambės dainos iš Keistuolių teatro spektaklių, visiems gerai žinomų bardų šlageriai, ir dar negirdėtos, bet vertos išgirsti Aido Giniočio autorinės dainos. Programą paįvairins Andriaus Kulikausko bei Ievos Stundžytės kūrybos dainos. Koncerte gyvai dainas atlieka Aidas Giniotis, Ieva Stundžytė, Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Giedrius Kiela.

Bilieto kaina 10 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams – 8 Eur.

Svarbi informacija! Šiuo metu bilietų rezervacija nevykdoma – bilietus galite įsigyti Jonavos kultūros centro Kasoje.

 

DIDŽIOSIOS MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖGruodžio 8, 2017  17:00
Sąjūdžio aikštė

Renginys nemokamas.

JONAVOS MENININKŲ parodos atidarymasGruodžio 8, 2017  18:00
Meno galerija

Kviečiame visus profesionalius Jonavos rajono menininkus dalyvauti baigiamojoje metų parodoje. Kūriniai priimami Jonavos kultūros centro meno galerijoje lapkričio 21 – gruodžio 2 d. imtinai. Vienas autorius gali pateikti ne daugiau nei 3 kūrinius (atsižvelgiant į kūrinio formą ir formatą, gali būti taikomos išimtys). Būtina pridėti metriką. Turite klausimų? Rašykite galerija@jkc.lt

Renginys nemokamas.

Evelinos Sašenko ir Liudo Mikalausko koncertas „TU ATEIK Į PASIMATYMĄ“Gruodžio 9, 2017  14:00
Didžioji salė

„Tu ateik į pasimatymą“, – šia legendine Benjamino Gorbulskio dainos eilute į nepaprastai šiltą, jaukų pasirodymą kviečia auksiniai balsai – Evelina Sašenko ir Liudas Mikalauskas, drauge su pučiamųjų instrumentų sekstetu „Brass bravo“. Puikiai žinomas dainas: „Mėlynaki Nemunėli“, „Ant senos palangės", „Oi, motinėle“ ir kitas, solistai papildys nuotaikingais pasakojimais iš kompozitoriaus gyvenimo . Anekdotai ir sparnuotos frazės, dėl kurių B. Gorbulskis buvo ne mažiau žinomas nei dėl savo kūrybos, privers nusišypsoti, kartu padainuoti ir bent vienam vakarui nusikelti į dar visai ne senus, melodingos ir romantiškos muzikos laikus.

Bilieto kaina 9-11 Eur.

Svarbi informacija! Šiuo metu bilietų rezervacija nevykdoma – bilietus galite įsigyti Jonavos kultūros centro Kasoje arba:

https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/tu-ateik-i-pasimatyma-auksines-dainos-jonava-kulturos-centras-bilietai

Kėdainių kultūros centro mugė „Rankdarbių kraitė“Gruodžio 13, 2017  15:00
Kultūros centro Foje
„DOMINO“ teatro spektaklis „Kaip atsikratyti draugo“Gruodžio 13, 2017  18:00
Didžioji salė

„KAIP ATSIKRATYTI DRAUGO?“

Draugiška komedija

Autoriai: Alexandre de la Patellière ir Metju Delaporte
Režisierius: Tomas Dutkievičius (Tomasz Dutkiewicz)
Dailininkas: Vojtekas Stefanekas (Wojciech Stefaniak)
Kostiumų dailininkė: Greta Subatavičiūtė
Vertėja: Lolija Spurgienė

Vaidina:
Antuanas – Andrius Žiurauskas, Sakalas Uždavinys
Kotryna – Neringa Varnelytė
Pjeras – Rimantas Bagdzevičius, Aleksas Kazanavičius

Tikrų draugų išskirti negali niekas! Ar tikrai? Juk draugystė dažniausiai tęsiasi tol, kol geriausias draugas nepradeda tavęs... užknisti!

Kaip atsikratyti draugo, su kuriuo bendravimas tampa nepakeliama našta? Tokį klausimą sprendžia Pjeras ir Kotryna – tipiška sutuoktinių pora. Jie linksmi, malonūs, vaišingi, todėl turi begalę draugų. Kaip žinia, kad puoselėtum draugystę, tam reikia skirti daug laiko. O jo vis trūksta... O ir noro susitikti su iki skausmo pažįstamais draugais – vis mažėja...

Porelė nusprendžia: reikia atsikratyti Antuano ir Beatrisės – draugų, kuriuos pažįsta net trisdešimt metų! Ji – nuobodi, jis – egocentriškas. Bendravimas su jais jau nebeteikia jokio malonumo.

Tačiau senų draugų taip lengvai neatsikratysi. Reikia gero, kruopščiai parengto plano! Pjeras pasiūlo suruošti... atsisveikinimo vakarienę: tobulą vakarą, kuris bus paskutinis. Įsivaizduokite: jausmingas, nostalgiškas, nepamirštamas susitikimas, kurio metu skamba mėgstamiausia svečių muzika, geriamas brangiausias vynas, valgoma skaniausia vakarienė, žarstomi komplimentai. Tiesiog tobulai elegantiškas būdas ištarti „sudie“!

Į slaptą atsisveikinimo vakarą Antuanas ateina vienas. Nieko tokio, vadinasi, viskas baigsis dar sklandžiau. Tačiau senas draugas kaip niekad jausmingas ir prislėgtas: nespėjo baigti disertacijos, kuriai skyrė net dešimt savo gyvenimo metų, mirė psichoterapeutas, pas kurį jis lankėsi, regis, visą amžinybę, o ir Beatrisė išsikraustė gyventi atskirai... Nepaisant nedidelės sąžinės graužaties, viskas vyksta pagal planą. Tol, kol svečio žvilgsnis neužkliūna už vienos intriguojančios detalės, kuri jam išduoda, koks visgi buvo tikrasis šio vakaro tikslas. Nuo tos akimirkos viskas apsiverčia aukštyn kojomis, o vakaro pabaiga pažers netikėtų staigmenų!

Prancūzų autorių Aleksandro Pateljero (Alexandre de la Patellière) ir Metju Delaporte (Matthieu Delaporte) pjesė „Atsisveikinimo vakarienė" (orig. pavadinimas „Un dîner d'adieu“), pagal kurią sukurta komedija „Kaip atsikratyti draugo?“, per trumpą laiko tapo bestseleriu daugelyje šalių.

 

Bilieto kaina 10-17 Eur.

Svarbi informacija! Šiuo metu bilietų rezervacija nevykdoma – bilietus galite įsigyti Jonavos kultūros centro Kasoje arba:

http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/perkeliamas-domino-teatras--premjera-kaip-atsikratyti-draugo--jonava-223072/

 

LOTYNŲ AMERIKOS IR KLASIKINIŲ ŠOKIŲ VAKARASGruodžio 15, 2017  18:00
Mažoji salė

Išmoksite bei pamilsite Lotynų Amerikos bei klasikinius šokius.

Prieš atvykdami į šokių vakarą, būtinai pasitikslinkite ar renginys neatšauktas, ar nepakeista užsiėmimo vieta dėl kitų Jonavos kultūros centrų vykstančių renginių. Informacija skelbiama Kultūros centro Facebook paskyroje arba www.jkc.lt.

Renginys nemokamas.

LIGITO KERNAGIO ir GRUPĖS gyvo garso koncertasGruodžio 15, 2017  18:00
Didžioji salė

Bilieto kaina 12-15 Eur.

Svarbi informacija! Šiuo metu bilietų rezervacija nevykdoma – bilietus galite įsigyti Jonavos kultūros centro Kasoje.

« Pirmas Ankstesnis 12 Sekantis Paskutinis »