Kalendorius - Fotografijų paroda „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu“

Paieška

Tarptautiniai projektai

Jonu respublikaJonu respublikaTarptautinis projektas „JONINĖS JONAVOJE“ sviesa amzinoji Jonavasviesa amzinoji JonavaTarptautinis chorų festivalis „ŠVIESA AMŽINOJI DAINOS“
homo ludenshomo ludensTarptautinis meno forumas „HOMO LUDENS“

Renginio detalės

Meno galerija
Renginio pradžia:
2017-11-02
Renginio pabaiga:
2017-11-30
Fotografijų paroda „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu“

Paroda „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu"

Lietuvos švietimo istorijos muziejus (Vytauto pr. 52, Kaunas) kviečia apžiūrėti kilnojamąją parodą „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu" iš ciklo „Paskutinis skambutis" (1975-1987), eksponuojamą Jonavos kultūros centro meno galerijoje.

Parodoje „Vaclovas Straukas – mokytojas su fotoaparatu" lankytojams pristatomos unikalios, jau istorijos liudytojais tapusios, fotomenininko Vaclovo Strauko (1923–2017) ciklo „Paskutinis skambutis" fotografijos iš muziejaus rinkinių, iliustruojančios XX a. 8-9 dešimtmečių mokyklos kasdieninį gyvenimą, šventes ir tradicijas. Fotografijomis siekiama nukelti žiūrovą į tą laikmetį ir tuo pačiu supažindinti su mažiau žinomais ir rečiau eksponuojamais vieno žymiausių fotomenininkų, kurį laiką dirbusio mokytoju, meninės fotografijos darbais. Papasakoti mokytojo akimis „užfiksuotą" mokinių mokykloje nueitą kelią: pradžią (Rugsėjo pirmoji, pirma klasė), kasdienybę (pertraukos, laisvalaikis), brandą (egzaminai) ir atsisveikinimą (paskutinis skambutis, išleistuvės)...
Vaclovo Strauko mokyklos tematika sukurtos meninės fotografijos įdomios ne tik fotomeno žinovams, bet savita nuotaika, forma ir siužetu patraukia kiekvieno žiūrovo dėmesį. Už savo darbus ir indėlį į Lietuvos fotografijos meną V. Straukas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu (1999 m.), Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2008 m.), pelnė daugelį kitų apdovanojimų.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Parodą parengė Lietuvos švietimo istorijos muziejaus rinkinių saugotoja Vilma Valiukonienė, projektų vadovė Rasa Vaikutytė, apipavidalino muziejaus dizainerė Raminta Ardzevičienė.

Vilma Valiukonienė
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus rinkinių saugotoja