Stovykla „Keturios mūzos“!

Rugpjūčio 19 - 23 d. Jonavos kultūros centre vyko dieninė vaikų stovykla „Keturios mūzos“.

Stovyklos tikslas – suorganizuoti turiningą dieninę vasaros stovyklą vaikams, kurios metu jiems būtų suteikiamos žinios apie meninės saviraiškos būdus per teatro, muzikos, šokio meno žanrus ir entinę kultūrą bei paskatininti vaikus domėtis įvairiais meno žanrais. Užsiėmimai orientuoti į vaizduotės ir emocinio intelekto lavinimą, sceninio bendravimo įgūdžių formavimą.

Džiaugiamės, kad stovykla sulaukė didelio susidomėjimo. Vaikai galėjo ne tik susipažinti su įvairiomis meno šakomis, bet ir susirasti naujų draugų, bendrauti. Kiekvieną stovyklos dieną vaikai išmėgindavo save vis kitoje srityje. Pirmąją stovyklos dieną visi susipažino su teatro užkulisiais, kuriais dalinosi aktorius Raimondas Klezys bei „Kaukutė“ (Vilma Praškevičienė). Antrąją dieną stovykloje vyko muzikos diena, kurios metu vaikai galėjo išmokti groti gitara, mokėsi dainavimo paslapčių ir įrašų studijoje įrašė bendrą dainą. Šią dieną vaikus mokino gitaros paslapčių Aleksandras Dunis, dainavimo subtilybių Rūta Tiškevičiūtė. Trečioji diena laukė dar įdomesnė visi vyko į Jonavos krašto muziejų, kur dalyvavo žvakių liejimo edukacijoje, „Lino kelias“ edukacijoje, kiekvienas pasigamino po dvi žvakutes ir galėjo jas parsinešti namo, grįžę iš Krašto muziejaus dėka Audros Noreikaitės, Loretos Ratautienės bei Dovilės Bareikatės susipažino su etnine kultūra, mokėsi liaudiškų ratelių, dainų, susipažino su liaudiškais instrumentais, etninės kultūros istorija. Ketvirtoji diena – Šokio diena, visus pasitiko su dideliu energijos pliupsniu.  Vilma Širkaitė visus supažindino su šiuolaikinio šokio subtilybėmis, mokė įvairiausių šokio judesių bei pratimų, žiūrėjo filmą apie šokius, o Aristinas Guogis visiems leido pasijusti lyg sporto salėje, nes visi turėjo galimybę išmokti Zumbos šokio, kuris reikalauja labai daug energijos, kantrybės ir daug emocijų. Paskutinioji stovyklos diena – tai gyvosios istorijos diena, kurios metu vaikai buvo supažindinami su Jonavos istorija, dalyvavo ekskursijoje po Jonavos miestą, žaidė žaidimus, vėliau visi kartu vyko į Baltijos kelio minėjimą, kelyje Panevėžys-Vilnius, 90,1 km., kūrė meninę instaliaciją, stojo į gyvąją eilę, kartu su visais dalyvavusiais minėjime, tokia diena, visiems vaikams buvo kitokia diena, nes jie turėjo galimybė pabūti kitokioje aplinkoje, ir pajusti ką galbūt tėvai ar seneliai jautė prieš 30 metų.

Džiaugiamės stovyklos vaikais, kurie visą stovyklą buvo labai smalsūs, įdomūs, kūrybingi ir nenustygstantys vietoje. Tikimės, kad vaikai išsinešė iš stovyklos daug naujų dalykų, susipažino su menais ir galbūt galėjo atrasti save ar bent jau atrasti savo pomėgį.