SAVAITGALĮ JONAVĄ DREBINO X TARPTAUTINIS CHORŲ FESTIVALIS „ŠVIESA AMŽINOJI DAINOS“ - Jonavos kultūros centras

Paieška

Tarptautiniai projektai

Jonu respublikaJonu respublikaTarptautinis projektas „JONINĖS JONAVOJE“ sviesa amzinoji Jonavasviesa amzinoji JonavaTarptautinis chorų festivalis „ŠVIESA AMŽINOJI DAINOS“
homo ludenshomo ludensTarptautinis meno forumas „HOMO LUDENS“
Ketvirtadienis, 25 gegužės 2017 10:52

SAVAITGALĮ JONAVĄ DREBINO X TARPTAUTINIS CHORŲ FESTIVALIS „ŠVIESA AMŽINOJI DAINOS“

Šeštadienį Jonavą chorinio skambesio pripildė tradiciniu tapęs X tarptautinis chorų festivalis „Šviesa amžinoji dainos“. Šis muzikinis renginys sukvietė apie pusę tūkstančio dalyvių.

Festivalis prasidėjo muzikinėmis dirbtuvėmis neįgaliesiems, kurias vedė Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro vadovai Romualdas ir Valerija Brūzgai bei Raimonda Janutėnaitė. Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos (LSKD) „Guboja“ veiklą pristatė jos pirmininkė Viktorija Vitaitė.

Į Jonavos kultūros centro fojė įsikūrusias dirbtuves susirinko Neįgaliųjų veiklos centro lankytojai, pedagogai ir tie, kam įdomi ši metodika. Šios dirbtuvės parodė žmonėms, kad net turėdamas negalią žmogus gali muzikuoti – taip, kaip daro ,,Spalvų muzikos“ orkestro nariai.

Šventę papuošė chorų dalyvių eisena. Didelis kolektyvų būrys žygiavo nešinas spalvingomis savo chorų, šalių ir festivalio vėliavomis. Didinga eisena su Panevėžio pučiamųjų orkestru ir šokėjomis priešakyje traukė ne vieno praeivio akį: mieste sutikti jonaviečiai sveikino festivalio dalyvius mojuodami bei plodami.

Joninių slėnyje netrūko geros nuotaikos ir šventiškai nusiteikusių dalyvių bei žiūrovų. Didžiajame koncerte savo repertuaro kūrinius atliko svečiai. Čia koncertavo Gruzijos Zugdidi rajono savivaldybės „Odiši“ kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Odoia“, Latvijos Aizkrauklės kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Spidala“, vyrų vokalinis ansamblis „Est atnakšu“ ir mišrus vokalinis ansamblis, Vengrijos Kossuth Lajas kultūros centro moterų choras.

Savo pasirodymus atliko 15 kolektyvų iš Lietuvos – koncertavo jaunių, moterų ir mišrūs chorai iš Kauno, Palangos, Ukmergės, Linkuvos, Jurbarko, Raseinių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Jonavos.

Joninių slėnyje skambėjo visiems gerai žinomos dainos. Šventė pradėta festivalio himnu „Šviesa amžinoji dainos“ (Gintauto Abariaus muzika, Vlado Braziūno eilės). Renginio finale galingai suskambo kūriniai „Lietuviais esame mes gimę“ (Stasio Šimkaus muz., Zauerveino žodž.) ir „Dieve, laimink Lietuva“ (Gintauto Abariaus muz., Gintaro Zdebskio žodž.), kuriuos atliko jungtinis choras su renginio vedėjais Deiviu ir Renata.

„Šviesa amžinoji dainos“ yra regioninis festivalis, todėl antrąją dieną (sekmadienį) koncertai ir seminaras vyko Kauno rajono Samylų kultūros centre. Apie savo šalies chorinės muzikos tradicijas paskaitą skaitė vengrų ir latvių kolektyvų vadovai. Visiems chorams organizuota ekskursija į kelias žinomas vietas Kauno apskrityje.

Pirmasis chorų festivalis Jonavoje įvyko 2002 metais ir penkerius metus renginys vykdavo kasmet. Pradžioje jis buvo respublikinis, dalyvavo trys jaunių, penki moterų ir keturi mišrūs chorai. Buvo organizuojamos eitynės, chorams akompanavo koncertmeisteriai. Penktasis festivalis tapo tarptautiniu, akompanuoti chorams buvo pakviestas Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas”. Po penktojo festivalio renginys pradėtas organizuoti kas dvejus metus.

Šeštajame festivalyje grojo Kauno pučiamųjų orkestras Ąžuolynas”. Šiemet jau trečią kartą chorams akompanavo Panevėžio pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, kuriam vadovauja Laimutis Raziūnas. Iki šiol festivalyje „Šviesa amžinoji dainos“ yra dalyvavę chorai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Bulgarijos.

Jau keletą metų chorų festivalį iš dalies finansuoja Kultūros taryba prie Kultūros ministerijos. Jonavoje vykęs tarptautinis festivalis buvo skirtas artėjančiam Lietuvos 100-mečiui paminėti.