Jonavos gimtadienį linksmai švęskime visi kartu - Jonavos kultūros centras

Paieška

Tarptautiniai projektai

Jonu respublikaJonu respublikaTarptautinis projektas „JONINĖS JONAVOJE“ sviesa amzinoji Jonavasviesa amzinoji JonavaTarptautinis chorų festivalis „ŠVIESA AMŽINOJI DAINOS“
homo ludenshomo ludensTarptautinis meno forumas „HOMO LUDENS“
Antradienis, 01 rugpjūčio 2017 14:09

Jonavos gimtadienį linksmai švęskime visi kartu

Rugpjūčio 5-ąją Jonava minės 267-ąsias miesto įkūrimo metines. Šventės organizatoriai jonaviečiams ruošia ypatingą įvairių pramogų, atrakcijų kupiną programą, garantuojančią, kad smagiai laiką praleis kiekvienas čia atvykęs – ir mažas, ir didelis. Tądien nestigs veiklos tiek įvairiose miesto erdvėse, tiek Joninių slėnyje.

Pradžia – jau išvakarėse

Pasak Jonavos kultūros centro renginių režisierės Kristinos Jaskūnienės, miesto gimtadienį pradėsime švęsti jau išvakarėse. Šventė prasidės rugpjūčio 4-osios vakarą prie Kultūros centro. Čia skambės gyva muzika – patogiai įsitaisius ant sėdmaišių, bus puiki galimybė pasiklausyti kraštiečių atliekamos muzikos ir dainų. Tai bus tarsi apšilimas prieš kitos dienos didįjį koncertą.

Tą patį vakarą visi norintieji turės progą dalyvauti tradicinėse dviračių naktynėse. Startas – prie Jonavos sporto arenos.

Šeštadienį miesto svečiai ir jonaviečiai bus kviečiami pasidairyti po miestą, mat įvairiose jo erdvėse vyks įvairūs užsiėmimai.

Prie miesto laikrodžio (nuo 10 val.) veiks rankdarbių turgelis, Sąjūdžio aikštėje (10 val.) – zumba su šokių treneriu Aristinu, šalia žaidimų aikštelės Rimkų laiptų viršuje (11 val.) – folkmankšta „nenuRIMKai“ ir žaismingas tautinio kostiumo pristatymas.

„Pastaroji veikla gal neįprasta jonaviečiams. Rimkų mikrorajonas yra labiau uždara vieta, kurioje tikrai retai išgirsi grojant liaudišką muziką. O šiais metais per miesto šventę ten ne tik gros, bet ir etnokultūros specialistė Judita Margevičienė kvies pasimankštinti. Kadangi 2017-ieji – tautinio kostiumo metai, tad smagios atrakcijos metu žaismingai bus pristatomas ir tautinis kostiumas“, – akcentavo renginių režisierė.

Sąjūdžio aikštėje (14 val.) vyks gatvės šokių pamoka ir vaizdo klipo filmavimas su šokių treneriu Giedriumi. Knygų terasoje (15 val.) – poezijos valanda „Nešuosi eilėraštį“, čia laukiami visi, kurie nori pasidalyti savo eilėmis ar mėgstamu eilėraščiu.

Šeimų piknikas

Vidurdienį Joninių slėnyje bus organizuojamas šeimų piknikas, kuriame numatoma itin daug veiklos. K. Jaskūnienė užtikrino, kad smagiausi vasaros pietūs garantuoti. „Bus padaryta keletas improvizuotų stalelių iš medinių palečių, bet kviečiame atsinešti ir savo paklotėlius, nepamiršti užkandžių. Jei kas nespės pasigaminti, „užkrimstukų“  bus galima nusipirkti ir vietoje. Patogiai įsitaisysite ir mėgausitės smagiu pikniku“, – teigė pašnekovė.

Užkrimtę miestelėnai ir svečiai galės paglostyti švelniąsias alpakas, pasigrožėti iliuzionisto Nicholo Kin ir Jonavos kinologų klubo pasirodymu, pasimėgauti maudynėmis putose. Čia taip pat smagias atrakcijas visiems surengs futbolo klubo „Jonava“ žaidėjai, visų lauks spalvingi keturi klounai ir jų pokštai, mylimi personažai, balionai ir kitos linksmybės.

Šeimų pikniką vainikuos origami akcija „Dovanojam meilę Jonavai“. Jos metu visi jonaviečiai bus mokomi origami būdu išlankstyti gulbes, iš kurių vėliau slidinėjimo trasoje sudės didžiulę širdį.

Kvies įvairios įstaigos

Miesto šventės proga šiemet rengiama „Atviro miesto akcija“ – tai puiki proga pažinti, kuo gyvena mūsų Jonava. Pirmą kartą gimtadienio proga jonaviečius į svečius kvies įvairios įstaigos ir organizacijos. Šventinį šeštadienį duris atvers ir į svečius kvies Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, Krašto muziejus, UAB „Baldai Jums“, Miškų urėdija, Viešoji biblioteka,  Globos namai, Socialinių paslaugų centras, Sporto arena, Kultūros centras, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Neįgaliųjų veiklos ir  suaugusiųjų švietimo centrai.

Kiekvienas „Atviro miesto“ dalyvis yra paruošęs gimtadieninį veiklos planą. Pavyzdžiui, Jonavos miškų urėdija supažindins su miško sodmenų auginimu, sodinimu, medienos ruoša ir kt., Jonavos globos namuose lankytojai turės progą išvysti fotografijų parodą „Senjorų retro“, Krašto muziejuje – ekspoziciją „Skarulių dvarvietės radiniai“, galės dalyvauti akcijoje „Pasigamink Jonavos miesto suvenyrą“.

Visos įstaigos paruošusios lankytojams įdomių atrakcijų. Ekskursijos dalyvius nemokamai veš  bendrovės „Jonavos autobusai“ transportas. Išvykimas į šias įstaigas nuo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios 11.25 val. Detalesnę informaciją ir maršruto atvykimo laiką į visas įstaigas galima rasti internetinėje svetainėje jkc.lt.

„Gimtadienio kelionė po įvairias miesto įstaigas – tai puiki proga apsilankyti ten, kur galbūt dar neteko lig šiol būti. O miestas tuo iš tiesų yra gyvas. Beje, visas įstaigas galima aplankyti ir pėstute, jei nespėsite į autobusą“, – informavo K. Jaskūnienė.

Eisena ir koncertas

Šventę papuoš Jonavos įmonių, įstaigų, organizacijų, kolektyvų, kompanijų, šeimų ir visų norinčiųjų spalvinga ir linksma eisena miesto gatvėmis. Ją lydės „Vilniaus mušamieji“. „Šiemet neturėsime pučiamųjų orkestro, tačiau džiaugsimės mušamųjų instrumentų skambesiu. Tačiau tai tik į naudą, kad visi vienu ritmu ir darniai žingsniuotume į Joninių slėnį“, – teigė Kultūros centro atstovė.

K. Jaskūnienė informavo, kad po eisenos visi jos dalyviai bus kviečiami nepabėgti ir dalyvauti masiniame šokio sąspietyje (flašmobe). Tai bus jiems siurprizas.

17.30 val. Joninių slėnyje vyks iškilmingas šventės atidarymas, po kurio – Jonavos gimtadienio koncertas.

Programas parodys „Vilniaus mušamieji“, jonavietės Julija, Monika ir Kristina, Ligitas Kernagis ir grupė, Egidijus Sipavičius, choras „De-Žavu“ ir Asta Pilypaitė, „Naktinės personos“, „Radistai“ – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. Pastarieji ves ir vakaro renginį.

Iki liepos 30 dienos gyventojai buvo kviečiami dalyvauti fotokonkurse – pažadinti savo vaizduotę ir sukurti mūsų miesto vardą Jonava įvairiomis priemonėmis bei būdais ir tai nufotografuoti. Šios fotografijos jau publikuojamos Kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, kviečiama už jas balsuoti. Daugiausiai balsų surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti miesto šventės metu. Per renginį bus pagerbti ir konkurso „Sukurta Jonavoje“ nugalėtojai.

Pašėlęs vakaras

Miesto gimtadienis žada ir daugiau smagių atrakcijų. Štai jau vakarop jonaviečiai kviečiami į pašėlusį naktinį bėgimą, apsirėdžius ekstravagantiškais kostiumais, originaliomis suknelėmis, iš koto verčiančiomis kaukėmis. Startas bus duotas aikštelėje prie Jonavos sporto arenos 20.45 val., o finišas – Joninių slėnyje. Originaliausi dalyviai bus apdovanoti, o tai nuspręs koncerto vedėjai „Radistai“. „Šio bėgimo esmė – ne kuo greičiau, bet kuo linksmiau ir smagiau atbėgti“, – informavo renginių režisierė.

Taip pat prie Jonavos sporto arenos 21 val. vyks naktinis krepšinis. Jame galės dalyvauti visi norintieji nuo 12 metų amžiaus. Registracija vyks vietoje. Šią pramogą organizuoja Jonavos kūno kultūros ir sporto centras.

Miesto gimtadienio organizatoriai ragina šventę kurti drauge. „Šiais metais pagrindinė renginio mintis yra išbudinti visą miestą, todėl jonaviečiai savo dalyvavimu turėtų visur prisidėti. Žinoma, yra žmonių, kurie mėgsta pasyviau švęsti, atsisėsti ir tik klausytis koncerto. Vis dėlto nuoširdžiai kviečiame aktyviau dalyvauti visos dienos veiklose. Jonaviečiams reikia mesti iššūkį sau – padėti telefonus į šalį ir įrodyti, kaip smagiai galima švęsti savo miesto gimtadienį“, – kvietė K. Jaskūnienė.

 

Naujienų laikraščio informacija.

www.jonavosnaujienos.lt