Meno galerijoje Eugenijaus Lugovojaus grafikos darbų paroda - Jonavos kultūros centras

Paieška

Tarptautiniai projektai

Jonu respublikaJonu respublikaTarptautinis projektas „JONINĖS JONAVOJE“ sviesa amzinoji Jonavasviesa amzinoji JonavaTarptautinis chorų festivalis „ŠVIESA AMŽINOJI DAINOS“
homo ludenshomo ludensTarptautinis meno forumas „HOMO LUDENS“
Pirmadienis, 09 spalio 2017 11:40

Meno galerijoje Eugenijaus Lugovojaus grafikos darbų paroda

Spalio 10 dieną Kultūros centro meno galerijoje atidaroma grafiko Eugenijaus Lugovojaus grafikos darbų paroda „Paslaptingos moterys antikos griuvėsiuose"
Eugenijus gimė Jonavoje, grafikos meno mokėsi Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume ir Vilniaus dailės akademijoje. Dailininkas yra surengęs personalines parodas daugelyje Lietuvos miestų, tai pat Austrijoje (Lince), Rusijoje (Sankt Peterburge) ir kitur. Eugenijaus darbus yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Azerbaidžane, Egipte, Irane, Turkijoje, JAV, Japonijoje ir Australijoje.
E. Lugovojus savo piešiniuose mėgsta megzti dialogą su žiūrovu. „Man rūpi savotiškos opozicijos: harmonija ir disharmonija, realybė ir fikcija, juoda ir balta", – atviravo E. Lugovojus. Jo darbuose dominuoja Kauno ir Vilniaus architektūra, antikiniai siužetai ar moters įvaizdis. Autoriui svarbu žiūrovui perteikti savo išgyvenimus, emocines būsenas. Ne vienas kritikas pastebėjo, kad šio grafiko darbuose pastebimas mįslingumas, pirmoje vietoje atsiduria įvaizdis ir jo įtampa, perteikianti tylą, o laiką ir erdvę identifikuoti gana sunku.

Oforto ir sausos adatos technika kuriami personažai įprasmina menininko vidinį pasaulį. E. Lugovojus atidus detalėms: jo darbuose negalima nepastebėti tamsių moterų akių ar ašarų. „Tokie simboliai parodo buvusius išgyvenimus. Eugenijus Lugovojus kuria magišką meninį pasaulį, kurį pažinti turės galimybę ir jonaviečiai apsilankę Eugenijau Lugovojaus parodoje. Meno galerijoje paroda bus eksponuojama spalio 10-27 dienomis.