Ruklos kultūros centras


Adresas: Laumės g. 4, Ruklos mstl., Jonavos r.

Renginių organizatorius: Laurynas Trimonis tel. (8 620) 25145

Meno vadovai: Vilma Praškevičienė, tel. (8 659) 16191, Jonas Lamauskas, tel. (8 698) 16173 

Ruklos seniūnija yra Jonavos rajono pietryčiuose. Seniūnijos centras - Ruklos miestelis, įsikūręs kairiajame Neries krante, kuriame gyvena apie 2500 gyventojų. Seniūniją sudaro 6 kaimai (Jonalaukis, Kamšalai, Konstantinava, Tartokas bei Venecija ir miestelis Rukla), joje yra apie 3000 gyventojų. Netoli miestelio įsikūręs ir Ruklos kaimas, stūkso Ruklos piliakalnis. Rukloje įsikūrę 5 LR kariniai padaliniai. Į pietus ir vakarus nuo Ruklos esančioje teritorijoje yra Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligonas. Miestelis turi savo vėliavą ir herbą.

Ruklos kultūros centras aktyviai bendradarbiauja su čia įsikūrusiais kariniais daliniais, miestelio biblioteka, lopšeliu-darželiu „Pušaitė", J. Stanislausko pagrindine mokykla, Pabėgėlių priėmimo centru, vietiniais verslininkais bei bendruomene, aktyviai bendradarbiauja su Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla.

Mėgėjų meninės veiklos kolektyvai

Vaikų ir jaunimo teatras „Kaukutė" (vadovė V. Praškevičienė) įsikūrė 1997 m. Jame teatrinės raiškos mokosi miestelio vaikai ir jaunimas. Teatras kasmet dalyvauja rajoninėse vaikų ir jaunimo teatrų apžiūrose. 2001 m. už spektaklius „Žvaigždė" (pagal Bladytės pjesę „Žvaigždė") ir „Princas ir lapė" (pagal A. De sant Egziuperi knygą „Mažasis princas") pelnė antrąją vietą. 2002 m. tapo laureatais parodę spektaklį „Dvi liūdnos pasakos" (pagal V. Žilinskaitės pasakas „Sidabrinis mėnulio šuo" ir „Robotas ir peteliškė"). Šuniuko vaidmenį sukūręs mažasis aktorius R. Svečkarevas gavo aukščiausią įvertinimą. Teatro vaikai ir jaunimas aktyviai dalyvauja ne tik teatrinėje, bet ir kultūrinėje veikloje - 2012 m. tarptautiniame žygio Jurbarke metu teatralizuotais pasirodymais džiugino žygeivius.

Būreliai

Fotografijos būrelis – kultūros centre veikia fotografijos mėgėjų būrelis, kurį veda profesionalus fotografas. Būrelio lankytojams yra suteikiami fotografijos pagrindai, vykdomos fotografijos dirbtuvės, vykdant praktinius užsiėmimus, atsakoma į visus jiems rūpimus klausimus. Po šio kurso lankytojai fotografija užsiimti gali pilnavertiškai bei savarankiškai.

Skaitovų būrelis – kultūros centre veikia poezijos mylėtojų, skaitovų būrelis, kurie didelę dalį centro organizuojamų renginių papuošia gražiausiomis šalies poetų eilėmis.

Renginiai

Kultūros centras organizuoja kalendorines, valstybines šventes, pramoginius koncertus, projektinius renginius, meno plenerus, spektaklius, fotografijų ir kitokio meno darbų parodas bei kitus renginius.

Tradiciniais tapo Tarptautinei motinos dienai skirtas renginys, kurio metu vykdoma akcija "Pasveikinkim visas MAMAS".

Kasmet vasaros pradžioje organizuojama šiuolaikiška Vaikų gynimo diena, kurios metu vaikai ir jaunimas supažindinami su šių laikų novatoriškomis saviraiškos priemonėmis, moderniais menais, šokiais, kūryba, turi galimybę tai išbandytis patys. Šias šventes veda žinomi žmonės, nuomonės formuotojai, atlikjėjai.

Kasmet rugpjūčio 15-ąją organizuojamas Ruklos seniūnijos gimtadienis, kurio metu gyventojai turi galimybę dalyvauti kūrybinėse, sportinėse programose, šventė baigiama žinomų muzikos atlikėjų koncertais.

Kultūros centras kasmet organizuoja tarptautinės muzikos dienos koncertus, gyvūnijos dienos, draugų dienos minėjimus, jau kelinti metai iš eilės minimos baltosios lazdelės, aviacijos ir kosmonautikos bei fotografijos dienos. Tai yra tik keli iš daugelio kasmet kultūros centro organizuojamų edukacinių renginių.

Ruklos kultūros centras organizuoja unikalų, dviejų dienų modernių menų festivalį “RUKLA ART”, kurio metu įvairias miestelio erdves puošia geriausi Lietuvos šiuolaikinių meno šakų atstovai, vyksta diskusijos, filmų peržiūros, pristatomos ekspozijos, architektūrą papuošiama šviesų instaliacijomis ir pasirodymais, o festivalį vainikuoja populiariausių muzikos atlikėjų koncertai. Šis šiuolaikinių renginių maratonas per dvejas dienas pritraukia net kelis tūkstančius žiūrovų bei dešimtis dalyvių.

Ruklos kultūros centras taip pat švenčia Mokslo ir žinių dieną, Senųjų metų palydas, Moters dieną, Motinos ir Tėvo dienas. Kasmet gražiausios metų šventės pasitinkamos jaukiu, kameriniu Advento koncertu. Vasaros metu kultūros centre rodomi kino seansai, veikia aktyvi laisvalaikio erdvė vietos jaunimui, vaikams.