Ruklos kultūros centras


Adresas: Laumės g. 4, Ruklos mstl., Jonavos r.

Vadovas: Laurynas Trimonis tel. (8 607) 62789

Meno vadovai: Vilma Praškevičienė, tel. (8 659) 16191, Aleksandras Dunis, tel. (8 682) 14211 

Ruklos seniūnija yra Jonavos rajono pietryčiuose. Seniūnijos centras - Ruklos miestelis, įsikūręs kairiajame Neries krante, kuriame gyvena apie 2500 gyventojų. Seniūniją sudaro 6 kaimai (Jonalaukis, Kamšalai, Konstantinava, Tartokas bei Venecija ir miestelis Rukla), joje yra apie 3000 gyventojų. Netoli miestelio įsikūręs ir Ruklos kaimas, stūkso Ruklos piliakalnis. Rukloje įsikūrę 5 LR kariniai padaliniai. Į pietus ir vakarus nuo Ruklos esančioje teritorijoje yra Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligonas. Miestelis turi savo vėliavą ir herbą.

Ruklos kultūros centras aktyviai bendradarbiauja su čia įsikūrusiais kariniais daliniais, miestelio biblioteka, lopšeliu-darželiu „Pušaitė", J. Stanislausko pagrindine mokykla, Pabėgėlių priėmimo centru, vietiniais verslininkais bei bendruomene.

Mėgėjų meninės veiklos kolektyvai

Vaikų ir jaunimo teatras „Kaukutė" (vadovė V. Praškevičienė) įsikūrė 1997 m. Jame teatrinės raiškos mokosi miestelio vaikai ir jaunimas. Teatras kasmet dalyvauja rajoninėse vaikų ir jaunimo teatrų apžiūrose. 2001 m. už spektaklius „Žvaigždė" (pagal Bladytės pjesę „Žvaigždė") ir „Princas ir lapė" (pagal A. De sant Egziuperi knygą „Mažasis princas") pelnė antrąją vietą. 2002 m. tapo laureatais parodę spektaklį „Dvi liūdnos pasakos" (pagal V. Žilinskaitės pasakas „Sidabrinis mėnulio šuo" ir „Robotas ir peteliškė"). Šuniuko vaidmenį sukūręs mažasis aktorius R. Svečkarevas gavo aukščiausią įvertinimą. Teatro vaikai ir jaunimas aktyviai dalyvauja ne tik teatrinėje, bet ir kultūrinėje veikloje - 2012 m. tarptautiniame žygio Jurbarke metu teatralizuotais pasirodymais džiugino žygeivius.

Rankdarbių būrelis „Pasidaryk pats" (vadovė V. Praškevičienė) susibūrė 2000 m. Jame vaikai mokosi tradicinių lietuvių liaudies amatų – mezgimo, nėrimo, siuvinėjimo, karpinių meno ir kt. Užsiėmimų metu gaminamos dovanėlės tėveliams, draugams bei į renginius atvykstantiems svečiams, organizuojamos teminės parodėlės. 2012 m. dalyvaudami tarptautiniame projekte „Angelų miestas", kartu su Lapių ir Ruklos Jono Stanislausko pagrindinėmis mokyklomis, jauniausiųjų grupėje Rankdarbių būrelis tapo laureatais.

Renginiai

Kultūros centras organizuoja kalendorines, valstybines šventes, vaikų darbų parodas ir kitus renginius.

Tradiciniais tapo Tarptautinei moters dienai skirtas renginys, kurio metu vykdoma akcija "Pasveikinkim visas MAMAS".

Kasmet vasaros pradžioje organizuojama smagi šventė, skirta Vaikų gynimo dienai, kurią veda vaikų mylima Kaukutė, žaidžiami žaidimai, organizuojamos varžytuvės ne tik vaikams, bet ir tėveliams, dalinamos dovanėlės.

Kas penkeri metai rugpjūčio 15-ąją organizuojama didelė šventė – Seniūnijos gimtadienis.

Ruklos bendruomenė taip pat švenčia Mokslo ir žinių dieną, Senųjų metų palydas, Motinos ir Tėvo dienas.

Kultūros centras dėkoja visiems rėmėjams: pavieniams asmenims, įstaigoms, organizacijoms, kariniams daliniams, remiantiems organizuojamus renginius.