Juškonių kultūros centras


Adresas: Jonavos g. 9, Juškonių k., Žeimių sen., Jonavos r

Renginių organizatorė: Simona Skorupskienė, tel.nr. (8 647) 00589, el.p. s.skorupskiene@gmail.com

Darbo laikas

Pirmadienį – penktadienį 08.00 – 17.00

Pietūs

12.00- 13.00

Istorija

Juškonių kaimelis įsikūręs Jonavos rajone, Žeimių seniūnijoje, ties dviejų rajonų – Jonavos ir Kėdainių – rubežiaus.  Kaimelis išsidėstęs prie respublikinės reikšmės kelio Kaunas – Šėta. Važiuodami šiuo keliu dažnai galite išvysti įspūdingų figūrų, kurios praneš jums, kad jau atvykote į Juškonis.

Į pietryčius nuo kaimo yra Normainių piliakalnis, datuojamas I tūkstantmečiu. 1950–1992 m. Juškonys buvo kolūkio centrinė gyvenvietė. Tuo metu atidaryta biblioteka, paštas, kultūros centras. Šiuo metu  Juškonių kultūros centras aptarnauja apie 550 gyventojų. Juškonių kultūros centras glaudžiai bendradarbiauja su Juškonių bendruomenės centru, Juškonių biblioteka, sporto centru, ŽŪB „Pauliukai“.

https://www.facebook.com/Juškonių-kultūros-centras-512742778801747/

Juškonių kultūros centras - erdvus, šviesu pastatas, kuriame gera būti.

Lauko erdvė, supanti kultūros centro pastatą, yra tikra dovana gyventojams ir darbuotojams. Mes turime tiek daug zonų, kurių dėka kiekvieną renginį galime paversti unikaliu ir magišku.

Juškonių kaimas yra nutolęs nuo miesto, bet tai mums nesutrukdo turėti dinamiškas, kontrastingas veiklas ir renginius. Mes savo požiūriu ir darbais rodome, kad ši erdvė yra draugiška įvairioms idėjoms ir veikloms. Mes nestatome sienų tarp kitų bendruomenių ir veiklų. Mes siekiame būti pasaulio gyventojais, kurie savo darbais kuria grožį ir gėrį, nepriklausomai iš kokios įstaigos, organizacijos ar miesto esi. 

Organizuojant bet kokio dydžio renginį ypatingą dėmesį skiriame detalėms, jaukumui ir prasmei. Visuose renginiuose didžiulis dėmesys ir pagarba yra skiriama gamtai ir sąmoningumui. Mes pabrėžiame, kad žmogaus noras kurti, nesvarbu kokią meno formą, turi būti atsakingas.

Todėl mūsų renginiai dažnai sukasi į jaunąją auditoriją. Siekiant gilinti supratimą ir žinias apie mūsų veiklos pasekmes.

Galime didžiuotis savo veiklomis ir darbais: ekskursijomis, vaikų vasaros stovyklomis, stalo etiketo ir kulinarinių kelionių praktikomis, kalėdiniais renginiais, tradicinėmis Žolinių, Pilnų aruodų šventėmis, būreliu „Teptuko klubas“, kasmetinėmis vainikų pynimo edukacijomis. Edukacijos užima svarbų vaidmenį mūsų veiklose. Čia jos vyksta pačios įvairiausios – nuo laiško rašymo iki medžio darbų. Daug dėmesio skiriame edukacijų priemonėms, edukacijų erdvės ir darbo vietos paruošimui. Į jas į Juškonis atvyksta žmonės iš viso Jonavos rajono. 

Renginiai

Šventės Juškonyse turi gilias tradicijas. Įvairaus amžiaus žiūrovai gausiai renkasi į Laisvės gynėjų dienos minėjimą „Už Lietuvą – už Laisvę", į Vasario 16-osios - Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą. Kovo 11-osios minėjimas tapo gražia tradicija. Koncerte „Būkime vieningi“ dalyvauja visi Žeimių seniūnijos mėgėjų meninės veiklos kolektyvai, muzikantai ir atlikėjai. Vietos bendruomenės labai mėgiamos kalendorinės lauko šventės. Ypač šurmulingos būna Užgavėnės.  Jau nuo ryto puošiamos įvairios transporto priemonės persirengėliams, kraunamas didžiulis laužas ruošiamos kaukės. Šventės metu užimami visi: vyksta žaidimai vaikams, groja kapela, kepami blynai, organizuojamos tarpgatvinės vaidinimų, sportinės-pramoginės varžytuvės, įvairūs aukcionai. Didžiausia pavasario šventė, atidaranti ir lauko švenčių ciklą „Stebuklingas vasaros vainikas“„Sekminės“.  Šventė apipinta senaisiais Sekminių papročiais – kepama kiaušinienė, sveikinami piemenukai, puošiamasi beržų šakelėmis ir t.t. Sulaukiama svečių iš kitų bendruomenių, groja kaimo kapelos, organizuojami žaidimai, konkursai. Šį  švenčių ciklą tęsia Joninių naktišokiai bei pirmojo derliaus šventė „Žolinės“. Tuomet apdovanojamos tvarkingiausios, gražiausios kaimo sodybos, padėkojama ūkininkams už paramą puoselėjant kultūrą. Renkami šauniausi gaspadorius ir gaspadinė. Nuo 2016 m. spalio mėn. organizuojamas respublikinis muzikos ir dainų festivalis ,,Muzika mūsų širdžių“, skirtas Pasaulinei muzikos dienai paminėti bei respublikinis šokių festivalis "Jaunystės vėjas“, skirtas Pasaulinei šokių dienai paminėti. Kasmet lapkričio mėnesį vyksta bendruomenės rudens sambūris „Jau aruodai pilni“ – padėkojama už gausų derlių, pilnus aruodus,  įteikiamos įvairios nominacijos, organizuojama rudens gėrybių paroda. Nei viena viena didesnė šventė neapsieina be pasišokimo iki paryčių. Nemažiau paslaptingas ir žaismingas žiemos laikas su Eglutės įžiebimu, Advento vakaronėmis bei mažųjų linksmybėmis su Kalėdų seneliu.

Juškonių kultūros centras už draugystę ir bendrystę dėkoja  Visuomeninei organizacijai „Juškonių bendruomenės centras", Juškonių bibliotekai, ŽŪB „Pauliukai“, Juškonių krašto ūkininkams bei visiems prisidedantiems prie kultūros puoselėjimo.