Kulvos kultūros centras


Adresas: Kauno g. 28, Kulva, Kulvos sen., Jonavos r.

Renginių organizatorė: Virginija Petrenčiuk, tel. (8 607) 69554, rigvinija@gmail.com

Meno vadovė:  Valerija Degutienė, tel. (8 656) 17938 

Istorija

Kulva – labai sena gyvenvietė. Ji minima jau 1382 m. kryžiuočių kronikoje. Apie 1510 metus Kulvoje gimė vienas lietuvių raštijos pradininkų Abraomas Kulvietis. Šalia kaimo teka upelis Kulvė. Kulvos kaimas yra seniūnijos centras. Nuo 1985 m. Kulvos parke veikia naujai pastatytas kultūros centras. Kultūros centras aptarnauja apie 1000 gyventojų iš 9 kaimųs: Kulvos, Ručiūnų, Trakų, Vanagiškių, Sungailiškių, Daigučių, Smičkių, Dargužių, Gurelių.

Kultūros centras glaudžiai bendradarbiauja su seniūnija, bažnyčia, kaimo bendruomene, mokykla, biblioteka.

 

Mėgėjų meninės veiklos kolektyvai

Folkloro ansamblis ,,Drobulė“ (vad. Valerija Degutienė) susikūrė 2001 m. Kolektyve dalyvauja 10 moterų. Kolektyvo repertuare dainuojamos savo kaimo, rajono bei aukštaičių regiono dainos, šokami rateliai. Kolektyvas nuo 2004 m. dalyvavo visose respublikinėse dainų šventėse Vilniuje. Dalyvavo ir tarptautiniuose festivaliuose: Kaune ,,ATATARIA LUMZDŽIAI“, taip pat Plungėje, Molėtuose ir Sintautuose. Koncertavo Latvijoje. Koncertuoja rajone bei kituose Lietuvos rajonuose. Dalyvauja rajoninėse šventėse-konkursuose ,,Trenk polkutę“. Kolektyvas koncertuoja rajonų kultūros centruose, Jonavos kultūros centro organizuojamuose renginiuose, taip pat kviečiamas į šalies kultūros centrus. Glaudžiai bendradarbiauja su Kaišiadorių r. kultūros centrais, ypač su Kalvių kultūros centru, taip pat Šėtos kultūros centru ir kitais Kėdainių r. kultūros centrais.

Liaudiškos muzikos grupė „Nostalgija“ (vad. Valerija Degutienė). Grupėje muzikuoja 8 žmonės. Kolektyvas koncertuoja kultūros centro organizuojamuose renginiuose, rajono šventėse bei kitų rajonų kultūros centrų organizuojamuose renginiuose.

Liaudiškos Muzikos kvartetas „Keturios širdys” (vad, Valerija Degutienė). Sėkmingai susikūręs kvartetas koncertuoja ne tik rajono šventėse, bet ir važinėja po visa Lietuvą ir gyventojus džiugina linksmomis dainomis.

 

Renginiai

Kultūros centre minimos visos valstybinės šventės, kiekvienais metais organizuojama Motinos diena, vaikų šventė birželio 1-ąją, jau 17 metų švenčiama Sekminių šventė, tradicija tapo ir didelio susidomėjimo sulaukia vestuvių muzikantų šventė-konkursas „Iš viso svieto į vieną vietą”, liepos mėnesį organizuojama Oninių šventė Ručiūnų kaime, rugsėjo1-osios šventė, rugsėjo pabaigoje organizuojama šventė A.Kulviečio atminimui, gruodžio mėnesį vyksta advento ir kalėdiniai renginiai, senųjų metų palydų vakaronė, įvairios parodos, akcijos kaimo gyventojams. Kultūros centrą koncertais džiugina ir profesionalūs atlikėjai. 

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRO FILIALO KULVOS KULTŪROS CENTRO DARBO LAIKAS:

Pirmadienis-penktadienis 8.00 – 17. 00 val.

 REPETICIJŲ GRAFIKAS: 

Folkloro kolektyvas „Drobulė“ vad. V. Degutienė

Antradieniais, Penktadieniais 15:30 – 16:30 val.

 

Liaudiškos muzikos grupė „Nostalgija“ vad. V. Degutienė

Antradieniais 16:30 – 17:30 val.

 

Liaudiškos muzikos kvartetas „Keturios širdys“ vad. V. Degutienė

Antradieniais, penktadieniais 14:30 – 15:30 val.

 

Vaikų skaitovų būrelis, vad. V. Petrenčiuk

Ketvirtadieniais 15:30 – 16:30 val.