Automagistralėje Vilnius-Panevėžys paminėta Baltijos kelio sukaktis

34-oji Baltijos kelio sukaktis ir Juodojo kaspino diena tradiciškai paminėta autostrados Vilnius-Panevėžys 91,1 kilometre – būtent ten, kur 1989 m. rugpjūčio 23-iąją stovėjo vieningi rankomis susikibę jonaviečiai. Šalia simbolinio kryžiaus plazdant vėliavoms, degant ugnelei ir skaisčiai šviečiant saulei, prisiminta istorija, Baltijos kelio idėjiniai sumanymai ir ją įgyvendinę žmonės, tylos minute pagerbti tremčių, laisvės kovų dalyviai, žmonės, žodžiais, darbais ir ginklais gynę Tėvynę, tačiau iškeliavę anapilin. Prisiminti ir Ukrainos gyventojai, šiandien išgyvenantys brutaliausių istorijos momentų sugrįžimą.

Į renginį susirinko gražus būrys patriotų – Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių sąjungos Jonavos skyrius, Šaulių sąjungos jaunimas, skautai, aktyvūs jonaviečiai. Šventė pradėta Lietuvos Respublikos himnu. Susirinkusius svetingai priėmė ne tik renginiui pasiruošusi Jonavos kultūros centro komanda, bet ir žemės, kurioje stovi kryžius, savininkai – Rimantas ir Regina Strielčiūnai. Minėjimo dalyvius sveikino Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos pirmininkė Irena Tamoševičienė, raginusi kitais metais dar drąsiau švęsti jubiliejinę sukaktį ir jos proga šalia simbolinio kryžiaus pradėti kurti ąžuolų giraitę. Dainomis šventę puošė Stacevičių šeimos – Gintarės, Militos ir Sigito – trio, Jonavos kultūros centro instrumentinės grupės ,,Rapsodija“ nariai – Edvardas ir Regina.

Pasidalijus prisiminimais ir peržvelgus istorines nuotraukas, renginio dalyviai susibūrė aplink gausų suneštinį stalą su sodybos šeimininkų medumi, naminiais sūriais, tradicine kepta duonele. Gražus ir šiltas vakaras leido pasišnekėti, aptarti ateities vizijas ir kartu užtraukti dar ne vieną dainą – taip, kaip ir įprasta taikiai savo laisvės keliu žygiuojančiai tautai.