Kultūros ministerijos premijos įteikimo šventė

Ačiū, kad kuriate Jonavą kartu!

Prieš mėnesį Jonavos r. savivaldybės kultūros centrą pasiekė laiškas. Trumpas, bet labai svarbus kiekvienam Jonavos kultūros centro darbuotojui, žiūrovui, draugui, visai Jonavos kultūros bendruomenei. Ir ne veltui laiškas ilgai keliavo iki mūsų ir nerado savo vietos, nes JKC neturi vieno adreso – tai ne pastatas, tai šešios dešimtys širdžių, plakančių skirtingais ritmais, bet susijungiančios į vieną harmoningą dermę, tai mes visi,– miesto ir rajono gyventojai – kurie kuria, drąsiai rizikuoja, aktyviai tariasi ir nutrūktgalviškai linksminasi.

Reginys prasidėjo įtraukiančiu violončelės virtuozo Tomo Ramančiūno ir šokėjos Simonos Jefimenkaitės dueto pasirodymu. Nuostabios muzikos garsais užbūrė vokalinis moterų ansamblis „Presto“ (vad. Solveiga Maslauskaitė, koncertm. Adrijana Juškevičienė), atlikęs sutartinę „Sodauto“, mišrus choras „Žemyna“ (vad. Solveiga Maslauskaitė, koncertm. Adrijana Juškevičienė) ir moterų choras „Guoba“ (vad. Jonas Lamauskas), kurie kartu su Kauno valstybinio muzikinio teatro solistu Jonu Lamausku pakerėjo „Skriski skriski Lietuvėlėn“ kūriniu iš miuziklo „Devynbėdžiai“, vaikų pop grupė „Šuldu buldu“ (vad. Elegijus Laimikis) drauge su kraštiečiu Vladu Kovaliovu trankiai pasveikino susirinkusiuosius ir džiaugėsi gimtuoju kraštu dainomis „Aš čia gyvenu“ ir „Pasveikinkit vieni kitus“, na, o folkloro ansamblis „Laduta“ (vad. Audra Noreikaitė), liaudiška kapela „Jonė“ (vad. Virginija Verikienė) ir vyresniųjų šokių grupė „Varūna“ (Gerda Mykolaitienė) pradžiugino junginiu pasirodymu, kuriame netrūko dainų, instrumentinių pagrojimų ir šokių.

Ypatingai svarbią nominaciją už vietos ar regiono kultūrinio identiteto, tautinės savimonės stiprinimą, istorinės atminties aktualizavimą įteikė Kultūros viceministras Rimantas Mikaitis bei Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Prie sveikinimų prisidėjo Jonavos r. savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius kartu su vicemere Birute Gailiene įteikdami premiją už gėrio, grožio, vilties ir pilietiškumo sklaidą, puoselėjant bei įgyvendinant kultūrinę, meninę ir muziejinę veiklą Jonavoje. Gražiausius žodžius skyrė ir Seimo narys Eugenijus Sabutis, Kultūros centrų asociacijos nariai bei Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė.

Iki širdies gilumų jautriausias stygas suvirpino Jeronimo Ralio gimnazijos jaunimas, renginio pabaigoje suvaidinęs epizodą iš Grigorijaus Kanovičiaus ,,Miestelio romanso“, kurį scenai nuostabiai pritaikė režisierė Živilė Martinaitienė ir muzikos mokytoja Neringa Kukarinienė.

Renginio svečius pasitiko džiazo grupė „Jazz studio“ su soliste Elvija Zvicevičiūte, o palydėjo Jonavos kultūros savanoriai, kurie kvietė išsiųsti atvirlaiškius „Linkėjimai iš Jonavos“.

Akivaizdu, kad prieš mėnesį gautas laiškas negali likti neatsakytas, todėl pažadame rašyti toliau. Dainomis, šokiais, spektakliais, kasdienėmis repeticijomis ir šventiniais renginiais, gražiausiomis tradicijomis ir stebinančiomis inovacijomis. Rašysime linksmindamiesi, tardamiesi, rizikuodami ir kurdami. Rašysime taip, kad mus skaityti norėtų visa Lietuva.