Panoterių kultūros centras


Adresas: P. Vaičiūno g. 38, Panoterių mstl., Jonavos r.

Vadovė: Janina Adomaitienė, tel. (8 683) 25428, janina.adomaitiene@gmail.com

Meno vadovė: Leonora Veselkienė, tel. (8 652) 84347

Renginių organizatorė: Joana Jankauskienė, tel. (8 689) 54367  Šiuo metu motinystės atostogose.

Istorija

Panoteriai įsikūrę pusiaukelėje tarp Jonavos ir Ukmergės, nuo rajono centro nutolę apie 20 km. Miestelyje gyvena beveik 400 žmonių, o aplinkiniuose aptarnaujamuose kaimuose – dar tiek pat.

Miestelio viduryje, greta bažnyčios, bibliotekos, ambulatorijos įsikūręs Panoterių kultūros centras su didelėmis, gausiai auditorijai ir neįgaliesiems pritaikytomis patalpomis. Didžiojoje salėje yra 350 sėdimų vietų, mažesnės patalpos pritaikytos kameriniams renginiams, itin populiariems tokiuose miesteliuose.

Panoterių kultūros centras – atviras bendruomenei ir svečiams, veiklus, iniciatyvus, amžinai gyvas kultūros židinys, kuris puikiai vertinamas visos šalies mastu: 2012 m. LR Kultūros ministerija Panoterių kultūros centrui suteikė Geriausio kultūros centro vardą trečiojoje kategorijoje. Šia proga Panoterių kultūros centras apdovanotas Kultūros ministerijos ir Jonavos rajono savivaldybės premijomis. Tais pačiais metais Jonavos rajono savivaldybės kultūros centras Panoterių kultūros centrui įteikė ,,Metų kultūrnešio“ nominaciją.

Mėgėjų menės veiklos kolektyvai

Suaugusiųjų dramos kolektyvas (vadovė J. Adomaitienė), įkurtas 1998 m. Šis kolektyvas yra respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių dalyvis, savo spektakliais džiuginantis Panoterių miestelio bei kitų rajonų žiūrovus.

Satyros ir humoro grupė ,,LIKTARNA“ (vadovė J. Adomaitienė) nuo 1998 m. rengia teminius pasirodymus miestelio ir rajono renginiuose.

Folkloro ansamblis ,,VOSILKĖLIAI“ (vadovė L. Veselkienė), 2015 m. atšventęs 30-ąjį gimtadienį, aktyviai koncertuoja rajone ir už jo ribų.

Estradinė grupė ,,PIANISSIMO“ (vadovė L. Veselkienė), įkurta 2005 m., koncertuoja rajono ir kaimyniniuose kultūros centruose. Grupės repertuarą sudaro senos, žmonių pamėgtos estradinės dainos.

Šiuolaikinių šokių grupė (vadovė J. Jankauskienė). Tai jaunų merginų kolektyvas, nuo 2016 m. savo pasirodymais papuošiantis miestelio bei kaimyninių kultūros centrų šventes.

Renginiai

Kultūros centre organizuojami krašto kultūrines ir etnokultūrines tradicijas puoselėjantys renginiai (Užgavėnės, Jurginės, Joninės, Advento vakaras ), taip pat valstybinės bei kalendorinės šventės (Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Gedulo ir Vilties diena bei kt.), minėjimai, akcijos, koncertai, pokalbių ir edukacinės popietės, renginiai vaikams, teatralizuotos šventės, įvairios mugės. Neretai Panoterių kultūros centre savo pasirodymus rengia profesionalaus meno atstovai.

Panoterių kultūros centro vizitine kortele jau tapo respublikinis kaimo mėgėjų teatrų festivalis ,,Tėviškės pastogėj“, skirtas poeto ir dramaturgo Petro Vaičiūno gimimo metinėms paminėti. Taip pat akcija „Lietuva tu mums šventa“, skirta Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimui paminėti, kurios metu tautiniu akcentu papuošiamas Panoterių miestelis.