Renginio data:

2024-04-06

Laikas:

18:30 -

Renginio vieta:

Mažoji salė

Iki renginio liko:

Bilieto kaina:

13 Eur

Informacija:

(8 611) 496 42

Kasos darbo laikas:

Pir - Pen: 15:00 - 18:00
vykstant renginiams šeštadienį, sekmadienį kasa dirba 2 val. prieš renginį

Rinktis bilietus

Fantasmagorinė komedija „Prestižinė profesija“ ( N-7)

Fantasmagorinė komedija „Prestižinė profesija“ ( N-7)

Renginio aprašymas

Idėja Lietuvai: Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų. Realu?

„Seniai, seniai, labai seniai, kai visos pasaulio knygos jau buvo sugalvotos, bet dar neužrašytos, šiame pasauly buvo Septynių Išminčių Miestas. Jame gyveno mandagūs, bendruomeniški, kūrybingi, smalsūs žmonės, kurie mėgo burtis į draugijas: knygų skaitytojų, mezgėjų, sodininkų, daržininkų, vaistininkų, geografų, dailidžių, dailininkų, poetų...

Miestelėnai smagiai sau gyveno, kol vieną dieną nutiko tai, ko niekas nelaukė: šviesią sekmadienio popietę uždengė milžiniškas šešėlis. Pažvelgę į dangų, žmonės jame išvydo milžinišką… Karpį! Karpis praplaukė pro miestelio gražiuosius sodus net neapsidairęs, o pasiekęs miestiečių pasididžiavimą – mokyklą, sustojo ir nusišypsojo.

Tuomet išsižiojo - - - hamt ir prarijo mokyklą!“

Komedija „Prestižinė profesija“ - tai spalvingo ir siurrealistinio vakarėlio paveikslas, kurio metu veikėjai kelia klausimus: kokią mokyklą prisimename? ar norėtumėme, kad į tokią pačią eitų mūsų vaikai? kokios mūsų svajonių profesijos? ne mokytojas? o kodėl ne mokytojas?

Spektaklio kūrimo metu kūrybinė komanda nėrė ne tik į skambius valstybės planus, bet ir į savo atsiminimus, patirtis, mokykloje išgyventas situacijas bei jausmus ir ieškojo, kaip kalbant apie švietimo sistemos iššūkius nepamesti žmogiško ryšio, kurti pasvertus lūkesčius, nepykti, o dalyvauti kuriant šviesesnę perspektyvą, kokybiškesnį bendrabūvį ir gražesnę ateitį. Šis spektaklis yra kelionė link šviesos, kuria „Taško teatro“ kūrėjai nori su jumis pasidalinti.

 

Kūrybinė komanda: Aistė Alksnytė, Donatas Mickūnas, Gediminas Povilavičius, Karolina Kuzborska, Kristupas Biržietis, Paulius Kavoliūnas, Solveiga Reklaitytė

Dramaturgė: Kristina Steiblytė,

Kostiumų dailininkė: Polina Nimrea,

Šviesų dailinikas: Justas Bø,

Kompozitorius: Lukas Feser,

Kūrybiniame procese konsultavo: Jonas Tertelis.

 

Spektaklio trukmė: 90 min.

Amžiaus cenzas: N-7

 

SVARBI INFORMACIJA: Spektaklio metu žiūrovai sėdi scenoje, ant pristatomų kėdžių. Kiekviena erdvė, į kurią atvykstame, yra unikali ir reikalaujanti prisitaikymo, tad iš anksto negalime numatyti konkretaus žiūrovų išdėstymo plano.

 

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis.

Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą.

Dalintis Facebook: